Bir efsane gelip geçer dünyadan

sedegor

Süper Moderator
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
64
Tepkime puanı
150
Tanıyan bilir ön yargılarımı kuşkularımı, yada ezberlenmiş kıytırık hikayeler sonunda yürü git lan deyipte işin içinden kolayca cıkışımı. Kaçış degildir bu deveye hendek atlatmak daha kolay oldugundandır, boş laf konuşan dolu lafı anlamaz.Adamına göre küfredip adamına göre gönül alışımı bilen bilir.Küfretmek güzel bir şeymiş gibi övündügümü sanmayın hayatta en nefret ettigim şeydir. Ama küfrettirene bakmayıp sadece küfredeni görmekte haksızlık. O adam o davranışı hak ediyor başka lafı anlamaz. O seviyeye inmekte hoşumamı gidiyor , hayır !!!

Yani kimseye benzemeyip kopyalamadan gercegi yazdıgımı, kiminin sitesine, platformuna katkı sunarken bazende damarlarına basarım kii üç kuruş para derdinde olupta defineciyi gercek dışı hurafelerle oyalayan o topluluklardan dışlanırım hep. Kimi deli der kimi kral. Sonuç insanlara hal anlatmaktan bıkmış bir insan bu konularada pes etmiş bir defineci sonunda ))) şu gördügünüz siteler üzerime cizik attı sonunda sagolsunlar. Sebeblere bakınca kimi cihaz satar reklam yapar yazdıgım yazıyı okuyan cihaz sahibi siteye bu adamı atın der ))) kimi bir yorum yapar sallamadır, karşısında dogru budur dersin laf karşı karşıya gelir. Ben böyleyim işte )))) yaranmak için degil, gercegi bagıra bagıra konuşan bir defineci.Kimseye garezim yok, sitesi çöksün adamlar girmesin diyede derdim yok. Sadece gercek olsun yada zaten hurafelerin içinde bogulmuş bu iş dahada bogulmasın. Yaw insan ne kaybederse egodan, yalandan, hurafeden kaybeder. İnsanın Umutlarıyla oynamak basit bir iş degildir. Şurada bir platform kurduysan dogru sana kaybettirmez. Yarın ortaya sunulan yalan ve hurafeler netice vermediginde o harcadıkları emege milli servete yazık degilmi ? Bu işler için adamlar cocugunun rızkını harcıyor. Neyse !!! Böyle geldi böyle devam eder Sedegor bir şey yapamaz )))

Bir zaman sonra bakınca kimsenin iyiligi için üzülmeye, üzmeye gerek olmadıgını anlarsın. Yada anladım diyelim.

Bu zaman zarfında şükür hurafecilerdende kendimi öyle yada böyle uzaklaştırdım. Ben buralarda yazmaya başlayalı çok oldu. İlk başta ögrenmeye sonra ögrendigimi uygulamaya daha sonra bilir kişilik taslamaya calıştım. O ana kadar iyiydim. Çünkü buralarda yazanları okuyor uyguluyor ve kopyaları ezberleride aynı dilde yazıyordum. Seviliyor sayılıyor alkış begeni alıyordum.Geceyi gündüze katıp yazdıgım sitede danışılan kişi oluyordum. Öyle böyle derken arkaya bir baktım aylar gitmiş yıllar geçmiş definecilik degil bilgisayar başında tutku olmuş bu iş. Yani definecilikten cıkmış klavye definecisi olmuşum )))) Elimde o ana kadar hiç bir şey yok. Sordugum işaretlere kırk yorum geliyor hepsinide uyguluyorum lakin sonuç yok, ama UMUT çok. Belki ben kazmasını bilmiyorum )))) adamlar dogru söylüyor diyede kendimi kandırıyorum )))) Uzatmayım silkinip kendime geldigimde iki belki üç yıl geçmiş SEDEGOR ismini tanıyanlar cogalmıştı ))) Ama kendime faydam yoktuki o gariplere olsun.

Bu işin bu ortamlarda yanlış gittigini daha belki anlamadan sanal ortamla hiçte alakası olmayan bir kaç kişiyle kader birleştirince bu kez dogru yolu buldugumu anladım.Zaten o süreçte her okudugumu kendi kendime sorarak cevap arıyordum kendi kendine çok soru sormak başkasının dogrusundan iyidir bunu anlamıştım. Aynı zamanda gördügümü ögrendigimi sanalda yardım isteyenlere sununca bir bir arkadan sevindirici haberler geliyor insanlar Allah razı olsun diyordu.

Artk ezber kopya gibi hep bir agızdan konuşan klavye definecilerden ayrı farklı konuşmaya başlayınca sitelerdede ismim birer birer cizildi. İyide oldu bir tutkudur bu benim gibi insanlarda bazen zor bırakır tutkularını ))) sagolsun adımızı duyuranlar adımızı sildi. Hoş bendede bir manası kalmadı bu Nicin. Sedegor )))

İnsanlar bir yazıyı ele alıp okurken kendi egolarıyla okuyup istisnalara yer vermiyorlar. Belki bende genel yada türev veya kısmen diye ayırmıyorum. Lakin okumanın ne oldugunu bilen sanırım benimle aynı dilden konuşan insandır. Her okuyan anlayan kişide degildir.

Özet olarak ögrendiklerimi yazayım ben. İsteyen uygular istemeyen bildigine devam eder. Benim dogrularm bunlar çoguna yanlıştır enterese etmiyor beni.

1. Asla ve asla tanımadıgın biriyle bu işi yapma kan bagın olsun az çok. Çok iyi tanıdıgım dedigin kişi bile bu işte tanımadıgın bir kişiye dönüşür.

2. Define cihazı diye bir cihaz yok piyasada. Piyasadaki cihazın işlevini calışma prensibini bilerek ve asla güvenmeyerek yanında taşı. Cihaz sadece yardımcı gereçtir ve defineyi bulan cihaz degildir. Buldurdugu birse Yok dedirttigi bindir. Define cihazını almaya para yetmez ve satılmazzz. Kimse altın yumurtlayan tavugunu kimseye vermez. Var olan cihazlarında işlevini gücünü görevini bilerek kullanın yerine göre işe yarar.

3. Cubukculuk yada pandül (sarkaç) gibi gereçler sadece Radyestezi ilmine dayalıdır. Zihin kontrolü yapan yada beyniyle hareket ettiren boş gezer. Sihirli okunmuş üflenmiş solisyonlu yada hangi maddeden olursa olsun işte bu diyene itibar etmeyiniz. Her gün yüzlercesi cıkıp benim cubugum diyor en iyi cubuk kendi yaptıgındır.Radyestezide kullanılan madde yada metalin önemi yoktur. Lakin Rezonans yönünden ele alan olursa hem cins ceker, artı ceker eksi iter. Biyoenerjiyi acıga cıkarmak isteyene ortada şirk çokturr. İslamı kuralllara dikkat ediniz Müslüman olan için söylüyorum bunuda. Gerisinin önemi yok bildigini yapsın.

4. işaretlerin dili aynıdır ama kullanılan her yerde farklıdır. Birebir aynı işaret olmaz zaten, olmadıgı içinde nokta mesafede aynı olmaz. Kişiye ve bölgeye göre benzerlik taşır ama asla aynı manada olmaz.Gercekte define işareti olmayıp hiyografik dil, yazı ve rakamlardır gördükleriniz. şifreli olan define için normal olan ifade içindir. Bir kökten gelmiş degişmiş Mısır ve Araptır kök Hepsinin Anası Arapca olup zamanla kollara ayrılmıştır geçişler takip edilirse dilden dile manada şaşmaz. Bu simge (figür) yada yazı veya rakamlara saklanan eklemeler şifreler define işaretlerini dogurmuştur. Bu define işareti diye bir görüş bu gün cıkmıştır. Halbuki var olana sır gizem yapılmıştır.Yoksa dilden dile kulaktan kulaga gelen bir olgu bir ögreti degildir. Adam dilini şifrelemiştir kendi dilini. Yada Kültünü gelenegini Mezarlarda oldugu gibi. Metraj işaretleri kök takip edilsede ayrışmıştır, manada simgeler degişmiş anlam aynıdır hemen hemen. Bu demek degilki bir işaretin anlamını buldun katologtan bu dogru git kaz )))) Her işaret kendine özgü yerine özgü cözülür ,yapan medeniyete göre cözülür işaret kaloguna bakıp iş yapan boş ugraşır.Öyle basit olsaydı her gün bir yer cıkarırdı defineci. Üniversitede bile ögretisi yok bunun arkilog asla defineci olamaz. Onlar üfleyerek yapı cıkarır ancak enkazcıdır onlar. Defineci üzerlik otundan lahit bulandır, kuru ottan boşluk cıkarandır.

5 Asla belgesiz calışmayın, yada belgeli calışmaya yöneltin kendinizi.Evet belge bulmak kolay degil ama hurafeciyi bulan gercek adamı belgeyi daha kolay bulur.Piyasada sahte belgelere itibar etmeyip dogru belgeyi bulursanız yapın bulamazsanız gördügünüz gittiginiz hemen her yer sizi üzer. Gercek belge yada haritaları buralarda sanalda cözecek tek adam dahi bulamazsınız. Fikir alışverişi olur oda iyidir. Zaman geçirirsiniz cogunun derdide bu zaman geçirmek belki.

6 Çalıştıgınız bir yerde veriler size dogru yer desede işi bilmeyen o malı ayagının altında olsa dahi alamaz. Çünkü defineci beyni ve zihniyle hareket eder. Lakin gömen kişi mantıkla yapmaz gömüyü O insanlar insanın ne oldugunu bilen bu günkü insandan çok daha zeki insanlardı. Bu gün taş devri insanları diye okudugunuz her şey yalandır. Sanmaki uzay cagındasın, beynin her gecen gün köreliyor zaten. Aykün yüzde 10 sa gömücünün kafası senden 10 kat daha fazla imkan kısıtlı belki ama her şey saf dogal ve katkısız zeki insan O.Dip not mezarlar hariç çünkü mezarlar inanç ve kültür işidir ama bazen mal mezarı olur yani ceset degil mal vardır. ( Normal bir mezar defineciyi zengin etmez) . ----Gömü olan yerde Ugraşır durursun şu toprak rengi şöyle şu katman böyle yok kildi kumdu kireçti derken ya es gecer yada farklı yere ugraşır durursun. Sorarsan bunları birine işaret o devam et diyen çok olur işin aslı öyle degildir.Yani almaman için gereken yapılmışken sen hala mantıkla hareket eder beyninle hesap yaparsın istenilende budur. Kafanı taşa calşan, kırk kadıya danışsan içinde bir uhde olur VAR AMA BULAMADIM dedigin yerdir orası )))İnsani yanıltan en büyük düşman Şeytandan sonra kendi beynidir. O yüzden define sonraki iştir İNSAN ÖNCE KENDİ KENDİNİ BULMALI. Hiç bir şey o gözüne yansıyıp beyninin okudugu gibi degildir. Kalp ve Ruhu işe katmadıkcaaaaa. Her bulanda bilen degildir bulanın cogu şansından bulmuştur oda bir kere olmadı ikimi diyelim )))) Zeki olmak bulmacayı çözmez zaten gömücüden zeki olmadıgınıda yazdım.

7 Her yer tılısımlıdır takii Allahtan istemedikce Allah vermedikce. Önce Allahtan istemesini bil. Kulagınıza küpe olsun buda. Allahtan SONRAKİ Her tılısımlı yerin anahtarı aynı degildir. Her tılısım yapan bir anahtar belirlemiştir bunuda not alıp belgelendirmiştir. Kimi basit kimi zordur. Ama başka dilde çözüm asla yoktur. Yani Arapca ve Kuran Ayet ve Sureleri kullanılır. Yok bekleyen cin şu dinden bu tarikattan )))) fark etmez. Sakallı zübbe hoca ve papazlar bilmez BİLİYORUM diyen bilmez aslında.Sıradan ehli sünnet biride cözer amaaaa o anahtara belgeye ulaşması gerek. Sana senden başka gercek manada yardım eden bulamazsın buda küpe olsun. Biliyorum diyen hoca o işle ugraşmaz , bilen hocada kendini ve cevresini zengin eder, definecinin üç kuruşunu alıp üflemez adı üstünde üfürükcüdür. İş zora kalınca insan kanı istiyor der o üfürenler, yok öyle bir şey. Bu işlerde tılısım olmaz diyene kendi ismini sorun biliyormu boş ugraşmıştır defineci degildir. Diger taraftan bu iş abartılıp cogaltılır insanlar korkutulur korkacak bir şey yok anahtarın yoksa giremezsin varsa bir şey olmadan alır cıkarsın. Her kapı kilit için yapılmıştır unutma. Öyle bir kese şahıs parası degil konu. Yada tek tek işi yapıp defineciyim diyenin işide degil konu, o gitsin tarladan bakır bronz toplayıp hurdacıya satsın. Tılısım yapılan hitap kitap dil ne olursa olsun o gün tek çözüm Kurandadır. Farklı bir dilden farklı bir dinden biri size anahtar diye Kurandan bir yerler gösterirse şaşırmayın ))) İncil Tevratı gösterenede itibar etmeyin. Evet o kitaplarda varsa şifreler vardır üçlü birim yer nokta mevki gibi ama tılısımsa iş Kuran içindekindedir.

8 Ummadıgın taş yarar baş. Bunu unutma sen bu define işaretlerine çözümlerine takmışken ummadıgın yer gözünün önündedir. Çünkü gercek saklama yöntemleri ve işaretlemeleri senin ögrendigin gibi degildir asla. Vardır tek tük istisna ayrı. Her şeyi ögren yeri geldiginde unutmasınıda bil yada seçmesini demek daha dogru.Yanlışı gören dogruyu bazen daha iyi kavrar.Ve her şey işaret degildir, olan işaretlerin yüzde 95 ide zaten kırılmıştır. Araziyi okumasını ve tarihi ve kim nasıl dogmuş nasıl gömülmüş bunu bilirseniz buda bir belgedir. Ama tarihin gercek yüzü uydurmalar degil. Bu gün özellikle Anadolu Tarihi baştan aşagı uydurmadır. Bilinir saklanan çok şey vardır çarpıtılan neler vardır.

9 Arkilogum diye caka satan defineci degildir. Defineciden ögrenecegi cok şey vardır. Yeri geldikce bildigini ögretki devletin liyakatli elamanı olsun. Bazen düşünüyorum Alman Prof gelip eliyle koymuş gibi yer gösterirken bizim Arkiloglar ne ögrenmiş o kravatı niye takmış diye. Sanki okudugu okul bulsun keşfetsin diye degilde işini yapamasın diye vermiş dersini diplomasını.

10 . Definecilik gevezelik getirir )))susmasını ögren.

11 Buldugun her şey para etmez artık nadir bulunan diye tabir edilende kalmadı yani ihtiyaç kalmadı dün degerli olan bu gün degersiz . Medeniyetle ugraşmak definecilik degildir. Altınla gümüşle ugraş devletten şaşma ne verirse öp başına koy. Felan adam izin alıyormuş adamı varmış, şu kişi alıcıymış geç bunları. Akıllı ol dürüst iş yap kanunla yap prösedürle devlet vermiyorsada hakkını, başkasıyla iş yapıp rezil olma.

12 Şu Uyducu Uydurukcu Surfercilerdende uzak durun.Onlar işi tam azıttı onlarada dikkat edin ne yaptıklarını kendileri bilmiyor Pc de boyama yapıp mal var boşluk var diye safsata üretiyorlar. Ana okuluna gidip bir boyama kagıdı alırsanız çocuklardan belki bir umut dahilinde olur. Dün yer ögrenip işaret ögrenip para için yapanlar köşeyi dönüp bu coluk cocuga bıraktılar bu işi oyalansınlar diye.

13. Calışma yapacagınız bölgenin yaşlılarını hikayelerini es geçmeyiniz. Evet birebir dogru degildir ama yap boz parcalarını birleştirebilen için iyi bir kaynaktır. Bazen anlatılan olay mevki olarak şaşar ama iyi bir gözlemci ayırt eder. Evet noktayı metrajı bilmezler ama araziyi okuyan defineci için oda bir şey degildir. Hurafelerde vardır işi bilene ayırt edilir. Hikayeyi tek agızdan dinlemeyin araştırmacı olun.

14. İnançları iyi ögrenin tarihin geçmişin inançları ve bölgeye hakim olandan önce sürülenleri. Geçiş ve ticaret yollarını. Tarih bilgisi en önemli unsurdur.Bu gün fakir olan yerleşim yeri dünde fakirdi bu aklında bulunsun.

15 Bu işte sır gizem zor olan çok oldugu gibi. Kolay olan göz önünde duran daha çoktur. Bu güne kadar Hazine hariç gercek kayda deger define belgelerinde gördügüm derinlikler. Kazdıgım cıkardıgım demiyorum okudugum diyorum. Kese bir karış Cömlek bir arşın, küp bir arşımla iki arşın arası kazan iki ila üç metre gibi. Daha fazlası genelde 4 nadir 6 metre. Bunun daha derininde define olmazzz. Daha derinde varsa bu hazine yani bir devletin bir yönetimin bir kralın gömüsüdür. Hazine başka bir mesele define bambaşka bir şeydir. Yani en derin define 4 metredeyken buna adımı yazar kalıbımı basarım, o öve öve bitiremedikleri cihazlar bunu göremiyor. Hoş yoldaki benim arabayıda hava testinde göremiyorlar dört metreden birde araya toprak girince var düşün.

Lafın özü defineciyim diyen definenin de sini bilmiyor azdaha yazsam bu dokuzuncu köy olacak kovuldugum )))) Hak yemeyelim kahvehane ve Klavye definecisi çok ortada. Allaha amanet.

Siteye bir ard niyetim yok her üye oldugum yerde bu tür yazılardan dolayı atıldım )))) Kabul görürseniz ben böyleyim.
 
Son düzenleme:

DefineRuhu.Com

Yönetici
YÖNETİM
VİP Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
473
Tepkime puanı
1,034
Tanıyan bilir ön yargılarımı kuşkularımı, yada ezberlenmiş kıytırık hikayeler sonunda yürü git lan deyipte işin içinden kolayca cıkışımı. Kaçış degildir bu deveye hendek atlatmak daha kolay oldugundandır, boş laf konuşan dolu lafı anlamaz.Adamına göre küfredip adamına göre gönül alışımı bilen bilir.Küfretmek güzel bir şeymiş gibi övündügümü sanmayın hayatta en nefret ettigim şeydir. Ama küfrettirene bakmayıp sadece küfredeni görmekte haksızlık. O adam o davranışı hak ediyor başka lafı anlamaz. O seviyeye inmekte hoşumamı gidiyor , hayır !!!

Yani kimseye benzemeyip kopyalamadan gercegi yazdıgımı, kiminin sitesine, platformuna katkı sunarken bazende damarlarına basarım kii üç kuruş para derdinde olupta defineciyi gercek dışı hurafelerle oyalayan o topluluklardan dışlanırım hep. Kimi deli der kimi kral. Sonuç insanlara hal anlatmaktan bıkmış bir insan bu konularada pes etmiş bir defineci sonunda ))) şu gördügünüz siteler üzerime cizik attı sonunda sagolsunlar. Sebeblere bakınca kimi cihaz satar reklam yapar yazdıgım yazıyı okuyan cihaz sahibi siteye bu adamı atın der ))) kimi bir yorum yapar sallamadır, karşısında dogru budur dersin laf karşı karşıya gelir. Ben böyleyim işte )))) yaranmak için degil, gercegi bagıra bagıra konuşan bir defineci.Kimseye garezim yok, sitesi çöksün adamlar girmesin diyede derdim yok. Sadece gercek olsun yada zaten hurafelerin içinde bogulmuş bu iş dahada bogulmasın. Yaw insan ne kaybederse egodan, yalandan, hurafeden kaybeder. İnsanın Umutlarıyla oynamak basit bir iş degildir. Şurada bir platform kurduysan dogru sana kaybettirmez. Yarın ortaya sunulan yalan ve hurafeler netice vermediginde o harcadıkları emege milli servete yazık degilmi ? Bu işler için adamlar cocugunun rızkını harcıyor. Neyse !!! Böyle geldi böyle devam eder Sedegor bir şey yapamaz )))

Bir zaman sonra bakınca kimsenin iyiligi için üzülmeye, üzmeye gerek olmadıgını anlarsın. Yada anladım diyelim.

Bu zaman zarfında şükür hurafecilerdende kendimi öyle yada böyle uzaklaştırdım. Ben buralarda yazmaya başlayalı çok oldu. İlk başta ögrenmeye sonra ögrendigimi uygulamaya daha sonra bilir kişilik taslamaya calıştım. O ana kadar iyiydim. Çünkü buralarda yazanları okuyor uyguluyor ve kopyaları ezberleride aynı dilde yazıyordum. Seviliyor sayılıyor alkış begeni alıyordum.Geceyi gündüze katıp yazdıgım sitede danışılan kişi oluyordum. Öyle böyle derken arkaya bir baktım aylar gitmiş yıllar geçmiş definecilik degil bilgisayar başında tutku olmuş bu iş. Yani definecilikten cıkmış klavye definecisi olmuşum )))) Elimde o ana kadar hiç bir şey yok. Sordugum işaretlere kırk yorum geliyor hepsinide uyguluyorum lakin sonuç yok, ama UMUT çok. Belki ben kazmasını bilmiyorum )))) adamlar dogru söylüyor diyede kendimi kandırıyorum )))) Uzatmayım silkinip kendime geldigimde iki belki üç yıl geçmiş SEDEGOR ismini tanıyanlar cogalmıştı ))) Ama kendime faydam yoktuki o gariplere olsun.

Bu işin bu ortamlarda yanlış gittigini daha belki anlamadan sanal ortamla hiçte alakası olmayan bir kaç kişiyle kader birleştirince bu kez dogru yolu buldugumu anladım.Zaten o süreçte her okudugumu kendi kendime sorarak cevap arıyordum kendi kendine çok soru sormak başkasının dogrusundan iyidir bunu anlamıştım. Aynı zamanda gördügümü ögrendigimi sanalda yardım isteyenlere sununca bir bir arkadan sevindirici haberler geliyor insanlar Allah razı olsun diyordu.

Artk ezber kopya gibi hep bir agızdan konuşan klavye definecilerden ayrı farklı konuşmaya başlayınca sitelerdede ismim birer birer cizildi. İyide oldu bir tutkudur bu benim gibi insanlarda bazen zor bırakır tutkularını ))) sagolsun adımızı duyuranlar adımızı sildi. Hoş bendede bir manası kalmadı bu Nicin. Sedegor )))

İnsanlar bir yazıyı ele alıp okurken kendi egolarıyla okuyup istisnalara yer vermiyorlar. Belki bende genel yada türev veya kısmen diye ayırmıyorum. Lakin okumanın ne oldugunu bilen sanırım benimle aynı dilden konuşan insandır. Her okuyan anlayan kişide degildir.

Özet olarak ögrendiklerimi yazayım ben. İsteyen uygular istemeyen bildigine devam eder. Benim dogrularm bunlar çoguna yanlıştır enterese etmiyor beni.

1. Asla ve asla tanımadıgın biriyle bu işi yapma kan bagın olsun az çok. Çok iyi tanıdıgım dedigin kişi bile bu işte tanımadıgın bir kişiye dönüşür.

2. Define cihazı diye bir cihaz yok piyasada. Piyasadaki cihazın işlevini calışma prensibini bilerek ve asla güvenmeyerek yanında taşı. Cihaz sadece yardımcı gereçtir ve defineyi bulan cihaz degildir. Buldurdugu birse Yok dedirttigi bindir. Define cihazını almaya para yetmez ve satılmazzz. Kimse altın yumurtlayan tavugunu kimseye vermez. Var olan cihazlarında işlevini gücünü görevini bilerek kullanın yerine göre işe yarar.

3. Cubukculuk yada pandül (sarkaç) gibi gereçler sadece Radyestezi ilmine dayalıdır. Zihin kontrolü yapan yada beyniyle hareket ettiren boş gezer. Sihirli okunmuş üflenmiş solisyonlu yada hangi maddeden olursa olsun işte bu diyene itibar etmeyiniz. Her gün yüzlercesi cıkıp benim cubugum diyor en iyi cubuk kendi yaptıgındır.Radyestezide kullanılan madde yada metalin önemi yoktur. Lakin Rezonans yönünden ele alan olursa hem cins ceker, artı ceker eksi iter. Biyoenerjiyi acıga cıkarmak isteyene ortada şirk çokturr. İslamı kuralllara dikkat ediniz Müslüman olan için söylüyorum bunuda. Gerisinin önemi yok bildigini yapsın.

4. işaretlerin dili aynıdır ama kullanılan her yerde farklıdır. Birebir aynı işaret olmaz zaten, olmadıgı içinde nokta mesafede aynı olmaz. Kişiye ve bölgeye göre benzerlik taşır ama asla aynı manada olmaz.Gercekte define işareti olmayıp hiyografik dil, yazı ve rakamlardır gördükleriniz. şifreli olan define için normal olan ifade içindir. Bir kökten gelmiş degişmiş Mısır ve Araptır kök Hepsinin Anası Arapca olup zamanla kollara ayrılmıştır geçişler takip edilirse dilden dile manada şaşmaz. Bu simge (figür) yada yazı veya rakamlara saklanan eklemeler şifreler define işaretlerini dogurmuştur. Bu define işareti diye bir görüş bu gün cıkmıştır. Halbuki var olana sır gizem yapılmıştır.Yoksa dilden dile kulaktan kulaga gelen bir olgu bir ögreti degildir. Adam dilini şifrelemiştir kendi dilini. Yada Kültünü gelenegini Mezarlarda oldugu gibi. Metraj işaretleri kök takip edilsede ayrışmıştır, manada simgeler degişmiş anlam aynıdır hemen hemen. Bu demek degilki bir işaretin anlamını buldun katologtan bu dogru git kaz )))) Her işaret kendine özgü yerine özgü cözülür ,yapan medeniyete göre cözülür işaret kaloguna bakıp iş yapan boş ugraşır.Öyle basit olsaydı her gün bir yer cıkarırdı defineci. Üniversitede bile ögretisi yok bunun arkilog asla defineci olamaz. Onlar üfleyerek yapı cıkarır ancak enkazcıdır onlar. Defineci üzerlik otundan lahit bulandır, kuru ottan boşluk cıkarandır.

5 Asla belgesiz calışmayın, yada belgeli calışmaya yöneltin kendinizi.Evet belge bulmak kolay degil ama hurafeciyi bulan gercek adamı belgeyi daha kolay bulur.Piyasada sahte belgelere itibar etmeyip dogru belgeyi bulursanız yapın bulamazsanız gördügünüz gittiginiz hemen her yer sizi üzer. Gercek belge yada haritaları buralarda sanalda cözecek tek adam dahi bulamazsınız. Fikir alışverişi olur oda iyidir. Zaman geçirirsiniz cogunun derdide bu zaman geçirmek belki.

6 Çalıştıgınız bir yerde veriler size dogru yer desede işi bilmeyen o malı ayagının altında olsa dahi alamaz. Çünkü defineci beyni ve zihniyle hareket eder. Lakin gömen kişi mantıkla yapmaz gömüyü O insanlar insanın ne oldugunu bilen bu günkü insandan çok daha zeki insanlardı. Bu gün taş devri insanları diye okudugunuz her şey yalandır. Sanmaki uzay cagındasın, beynin her gecen gün köreliyor zaten. Aykün yüzde 10 sa gömücünün kafası senden 10 kat daha fazla imkan kısıtlı belki ama her şey saf dogal ve katkısız zeki insan O.Dip not mezarlar hariç çünkü mezarlar inanç ve kültür işidir ama bazen mal mezarı olur yani ceset degil mal vardır. ( Normal bir mezar defineciyi zengin etmez) . ----Gömü olan yerde Ugraşır durursun şu toprak rengi şöyle şu katman böyle yok kildi kumdu kireçti derken ya es gecer yada farklı yere ugraşır durursun. Sorarsan bunları birine işaret o devam et diyen çok olur işin aslı öyle degildir.Yani almaman için gereken yapılmışken sen hala mantıkla hareket eder beyninle hesap yaparsın istenilende budur. Kafanı taşa calşan, kırk kadıya danışsan içinde bir uhde olur VAR AMA BULAMADIM dedigin yerdir orası )))İnsani yanıltan en büyük düşman Şeytandan sonra kendi beynidir. O yüzden define sonraki iştir İNSAN ÖNCE KENDİ KENDİNİ BULMALI. Hiç bir şey o gözüne yansıyıp beyninin okudugu gibi degildir. Kalp ve Ruhu işe katmadıkcaaaaa. Her bulanda bilen degildir bulanın cogu şansından bulmuştur oda bir kere olmadı ikimi diyelim )))) Zeki olmak bulmacayı çözmez zaten gömücüden zeki olmadıgınıda yazdım.

7 Her yer tılısımlıdır takii Allahtan istemedikce Allah vermedikce. Önce Allahtan istemesini bil. Kulagınıza küpe olsun buda. Allahtan SONRAKİ Her tılısımlı yerin anahtarı aynı degildir. Her tılısım yapan bir anahtar belirlemiştir bunuda not alıp belgelendirmiştir. Kimi basit kimi zordur. Ama başka dilde çözüm asla yoktur. Yani Arapca ve Kuran Ayet ve Sureleri kullanılır. Yok bekleyen cin şu dinden bu tarikattan )))) fark etmez. Sakallı zübbe hoca ve papazlar bilmez BİLİYORUM diyen bilmez aslında.Sıradan ehli sünnet biride cözer amaaaa o anahtara belgeye ulaşması gerek. Sana senden başka gercek manada yardım eden bulamazsın buda küpe olsun. Biliyorum diyen hoca o işle ugraşmaz , bilen hocada kendini ve cevresini zengin eder, definecinin üç kuruşunu alıp üflemez adı üstünde üfürükcüdür. İş zora kalınca insan kanı istiyor der o üfürenler, yok öyle bir şey. Bu işlerde tılısım olmaz diyene kendi ismini sorun biliyormu boş ugraşmıştır defineci degildir. Diger taraftan bu iş abartılıp cogaltılır insanlar korkutulur korkacak bir şey yok anahtarın yoksa giremezsin varsa bir şey olmadan alır cıkarsın. Her kapı kilit için yapılmıştır unutma. Öyle bir kese şahıs parası degil konu. Yada tek tek işi yapıp defineciyim diyenin işide degil konu, o gitsin tarladan bakır bronz toplayıp hurdacıya satsın. Tılısım yapılan hitap kitap dil ne olursa olsun o gün tek çözüm Kurandadır. Farklı bir dilden farklı bir dinden biri size anahtar diye Kurandan bir yerler gösterirse şaşırmayın ))) İncil Tevratı gösterenede itibar etmeyin. Evet o kitaplarda varsa şifreler vardır üçlü birim yer nokta mevki gibi ama tılısımsa iş Kuran içindekindedir.

8 Ummadıgın taş yarar baş. Bunu unutma sen bu define işaretlerine çözümlerine takmışken ummadıgın yer gözünün önündedir. Çünkü gercek saklama yöntemleri ve işaretlemeleri senin ögrendigin gibi degildir asla. Vardır tek tük istisna ayrı. Her şeyi ögren yeri geldiginde unutmasınıda bil yada seçmesini demek daha dogru.Yanlışı gören dogruyu bazen daha iyi kavrar.Ve her şey işaret degildir, olan işaretlerin yüzde 95 ide zaten kırılmıştır. Araziyi okumasını ve tarihi ve kim nasıl dogmuş nasıl gömülmüş bunu bilirseniz buda bir belgedir. Ama tarihin gercek yüzü uydurmalar degil. Bu gün özellikle Anadolu Tarihi baştan aşagı uydurmadır. Bilinir saklanan çok şey vardır çarpıtılan neler vardır.

9 Arkilogum diye caka satan defineci degildir. Defineciden ögrenecegi cok şey vardır. Yeri geldikce bildigini ögretki devletin liyakatli elamanı olsun. Bazen düşünüyorum Alman Prof gelip eliyle koymuş gibi yer gösterirken bizim Arkiloglar ne ögrenmiş o kravatı niye takmış diye. Sanki okudugu okul bulsun keşfetsin diye degilde işini yapamasın diye vermiş dersini diplomasını.

10 . Definecilik gevezelik getirir )))susmasını ögren.

11 Buldugun her şey para etmez artık nadir bulunan diye tabir edilende kalmadı yani ihtiyaç kalmadı dün degerli olan bu gün degersiz . Medeniyetle ugraşmak definecilik degildir. Altınla gümüşle ugraş devletten şaşma ne verirse öp başına koy. Felan adam izin alıyormuş adamı varmış, şu kişi alıcıymış geç bunları. Akıllı ol dürüst iş yap kanunla yap prösedürle devlet vermiyorsada hakkını, başkasıyla iş yapıp rezil olma.

12 Şu Uyducu Uydurukcu Surfercilerdende uzak durun.Onlar işi tam azıttı onlarada dikkat edin ne yaptıklarını kendileri bilmiyor Pc de boyama yapıp mal var boşluk var diye safsata üretiyorlar. Ana okuluna gidip bir boyama kagıdı alırsanız çocuklardan belki bir umut dahilinde olur. Dün yer ögrenip işaret ögrenip para için yapanlar köşeyi dönüp bu coluk cocuga bıraktılar bu işi oyalansınlar diye.

13. Calışma yapacagınız bölgenin yaşlılarını hikayelerini es geçmeyiniz. Evet birebir dogru degildir ama yap boz parcalarını birleştirebilen için iyi bir kaynaktır. Bazen anlatılan olay mevki olarak şaşar ama iyi bir gözlemci ayırt eder. Evet noktayı metrajı bilmezler ama araziyi okuyan defineci için oda bir şey degildir. Hurafelerde vardır işi bilene ayırt edilir. Hikayeyi tek agızdan dinlemeyin araştırmacı olun.

14. İnançları iyi ögrenin tarihin geçmişin inançları ve bölgeye hakim olandan önce sürülenleri. Geçiş ve ticaret yollarını. Tarih bilgisi en önemli unsurdur.Bu gün fakir olan yerleşim yeri dünde fakirdi bu aklında bulunsun.

15 Bu işte sır gizem zor olan çok oldugu gibi. Kolay olan göz önünde duran daha çoktur. Bu güne kadar Hazine hariç gercek kayda deger define belgelerinde gördügüm derinlikler. Kazdıgım cıkardıgım demiyorum okudugum diyorum. Kese bir karış Cömlek bir arşın, küp bir arşımla iki arşın arası kazan iki ila üç metre gibi. Daha fazlası genelde 4 nadir 6 metre. Bunun daha derininde define olmazzz. Daha derinde varsa bu hazine yani bir devletin bir yönetimin bir kralın gömüsüdür. Hazine başka bir mesele define bambaşka bir şeydir. Yani en derin define 4 metredeyken buna adımı yazar kalıbımı basarım, o öve öve bitiremedikleri cihazlar bunu göremiyor. Hoş yoldaki benim arabayıda hava testinde göremiyorlar dört metreden birde araya toprak girince var düşün.

Lafın özü defineciyim diyen definenin de sini bilmiyor azdaha yazsam bu dokuzuncu köy olacak kovuldugum )))) Hak yemeyelim kahvehane ve Klavye definecisi çok ortada. Allaha amanet.

Siteye bir ard niyetim yok her üye oldugum yerde bu tür yazılardan dolayı atıldım )))) Kabul görürseniz ben böyleyim.
Gel buyur ustam. :) Kapımız gönül veren herkese açık.
 

LÜTFEN KAYIT OLUNUZ!

Kayıt olarak bize soru sorabilirsiniz

Kayıt Ol
Üst Alt