Dedektör İle Define Arama Riskleri

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Yönetici
YÖNETİM
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
757
Tepkime puanı
1,910
Dedektör ile define arama riskleri
 • Köpekler, yılanlar ve akrepler gibi tehlikeli olarak tanımlanabilecek hayvanların varlığı.
 • Çiftçilerin domuzdan korunmak için elektrik çitleri kurması, bu çitlere dokunan kişinin hayatını kaybetme tehlikesi.
 • Bazı maddeler, bakteriyolojik veya fekal kirlenme gibi zehirli şeylere temas edildiğinde ölüme veya hastalığa neden olan bitkiler.
 • Yeraltı kablolarının olabileceği yerlerde kazı yapmaktan kaçının.
 • Çok az ekipmanla veya hiç ekipman olmadan kuyulara veya mağaralara giriş denemesi yapmak.
 • Gazlı mağara yada mahzenlere girmek.
 • Sümük gibi nemli, yumuşak ve kaygan maddeler yada bitkilerle temas kurmak.
 • Çamur çukurları, nehirler ve göletlerden mikrop kapmak.
 • Çok fazla balçık içeren bölgeleri geçmeyin, vakit geç olsada geçmeyin.
 • Arama başlığının su veya ıslak kumlarda arama yapmadan önce su geçirmez olduğundan emin olun.
 • Su altı aramalarında yeterli ekipmanınız olduğundan emin olun.
Metal tespit etmek için en iyi yerler, şehirden uzak bakire yerlerdir. Ayrıca çıkacağınız bölge hakkında biraz araştırma yapmak iyidir, bunun en iyi yolu, arazinin tarihini bilen toprak sahibine sormaktır. İnsanların toprakları hakkında ne kadar bilgi sahibi olduklarını görüp eski hikayeleri anlattıklarında şaşıracaksınız. bölgedeki eski patika yolların yerini arazi sahipleri bilebilir, patika yollar define aramak için en ideal yerlerdir.

Araziye çıkmadan yada arazinin uygun bir yerinde dedektörünüzü mutlaka testlere sokun. Madeni paralar, kalıntılar veya küpe, yüzükler ile evinizin arka bahçesinde bolca test yapın, dedektörünüzün nasıl tepki verdiğini uygulamalı olarak görün.

Yukarıda belirttiğimiz gibi define aramak çok heyecanlı bir iştir, bulacağınız tek para yada küçük bir altın parçası dedektörünüze ödediğiniz parayı karşılayabilir. Bu işte doğru dedektörü seçmek çok önemlidir. Satın almadan önce kafanızdaki dedektörü mutlaka araştırmalısınız. ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçip gerekli denemeleri yaptıktan sonra araştırmaya başlayabilirsiniz.
 

Mushap

Süper Moderator
Katılım
25 Ocak 2020
Mesajlar
296
Tepkime puanı
861
Ayrıca çıkacağınız bölge hakkında biraz araştırma yapmak iyidir, bunun en iyi yolu, arazinin tarihini bilen toprak sahibine sormaktır. İnsanların toprakları hakkında ne kadar bilgi sahibi olduklarını görüp eski hikayeleri anlattıklarında şaşıracaksınız.

Bir Aile büyüğümüz ün arazisi istimlak olmuş ancak yapısı değiştirilmemiş üzerine herhangi bir yapılaşma olmamış üzerinde armut ve zeytin ağaçları olan araziyi anlatırken içindeki suyun çok güzel olduğundan bahsetti beni ilgilendiren tarafı suyun kuyusuna küçük mağara vari girişinden aşağıya yaklaşık 45 taş basamakla inilip serin kaynak suyundan içilmesi olmuştu hala görmek nasip olmadı araç ulaşımı yok araziye kuyuyu başka bilen de yok bizim 76 lık delikanlı gelsin gidip görecem inşaallah :)
 

LÜTFEN KAYIT OLUNUZ!

Kayıt olarak bize soru sorabilirsiniz

Kayıt Ol
Üst Alt