Dedektörlerle alakalı soruları kısa kısa cevapladım. Başka sorunuz varsa buyurun

DefineRuhu.Com

Yönetici
YÖNETİM
VİP Üye
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
307
Tepkime puanı
700
DefineRuhu.com olarak define meraklılarına hem başlangıç seviyesinde hem de ileri seviyede konularda elimizden geldiğince bilgilendirici yazılar sunmaya çalışıyoruz. Bu yazımda da dedektör denildiğinde akla ilk gelen soru ve endişeleri tek başlıkta toplayayım istedim. Umarım yardımcı olur...

Dedektör Nedir ? Ne İşe Yarar ?

İşe dedektörün aslında tam olarak ne olduğundan ve ne işe yaradığından başlayalım. Dedektör metal tespiti için kullanılan elektronik ve dijital bir alettir. Gizli kalmış gözle görülmeyen yerdeki metalleri tespit etmeye yarar. Dedektörler hakkında yaygın olarak bilinen şey toprak altındaki metalleri tespit etmesidir. Ancak dedektörler taş, kaya, duvar ve ahşap içindeki metalleri de bulmaya yarar. Defineler açısından dedektörlerin aslında 2 çeşidi vardır. Değerli metalleri tespit eden dedektörler ve değersiz metalleri tespit eden dedektörler.

Nasıl Dedektör Alabilirim ?

Dedektörü almak için herhangi şarta gerek yoktur. Sıradan bir elektronik cihaz alıyormuş gibi dedektörünüzü alabilirsiniz. Burada önemli olan dedektör alabilmek değil. Doğru dedektörü alabilmektir.

İyi Dedektör Nasıl Olmalıdır ?

İyi bir dedektör toprak koşullarında kullanıcıyı yormayan hafif yapılı ve otomatik zemin balanslı metallerin ebatına göre algılama derinliği ve hassasiyeti yüksek olmalıdır. Ayrıca metallerin cinslerini belirlemelidir. (Ayrımlı Dedektör ) Unutmayın ki en iyi dedektör sizin işinize en çok yarayan dedektördür. En basit tabiriyle eğer altın arıyorsanız, demir tespit eden en gelişmiş bir dedektör bile işinize yaramayacaktır.

Dedektörümün Derinliği Nedir?

Ne derinlikte bir dedektör alacağınız da aslında göreceli bir durumdur. Çünkü dedektörün derinliği sadece özelliği ile sabit değildir. Aranan cismin boyutları, yaşı, toprak koşulları dedektörünüzün arama derinliğini etkileyen en önemli faktörlerdendir. Bir tek altın para ile bir küp altın para, 100 senelik bir altın ile 1000 senelik bir altın farklı derinliklerden algılanabilecektir

Büyük Bobinler ( Dedektör Başlıkları ) Derinliği Arttırır mı?

Büyük arama başlıkları derinlik kapasitesini belli yüzdelerle arttırır. Ancak burada bilinmesi gereken husus büyük arama başlığının daha derin arama yaparken yüzeydeki birtakım ufak cisimleri görmeyebileceğidir. Dolayısıyla siz büyük parçaların peşine düşmüşken bazı küçük parçaları alamamış olabilirsiniz.

Dedektör Garantisi Var mıdır?

Dedektör alırken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biri de dedektörün garantisinin olup olmadığıdır. Genellikle firmalar satmış oldukları ürünlere 2 yıl garanti verirler. Burada dikkat edilmesi bir diğer nokta da garanti süresi kadar yedek parça garantisidir.

Dedektörü Bulundurmak veya Gezdirmek yasak mıdır ?

Dedektörleri istediğiniz her yerde bulundurabilirsiniz her hangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Çünkü bu cihazlar sadece define aramaya yönelik olmayıp istenilen amaçla kullanılabilir ve işyerinizde, arabanızda, evinizde bulundurabilirsiniz satış ve alışları serbesttir.
 

aga_0074

Youtube sayfamız Defineadresi TV
Yönetici
YÖNETİM
Katılım
19 Ocak 2020
Mesajlar
793
Tepkime puanı
1,963
konu çok güzel olmuş...emeğine sağlık
 

LÜTFEN KAYIT OLUNUZ!

Kayıt olarak bize soru sorabilirsiniz

Kayıt Ol
Üst Alt